מחקרים ופרויקטים סביבתיים

הטכניון לוקח חלק פעילו במגוון מחקרים ופרויקטים הקשורים לתחום הסביבה מתוך מטרה למצוא פתרונות הנדסיים לבעיות סביבתיות מהן סובל עולמנו. חלק מהמחקרים מוצגים בתמציתיות בעמוד זה.

מרכז הידע להיערכות ישראל לשינויי האקלים

הטכניון משתתף במרכז הידע להיערכות ישראל לשינויי האקלים, שהוקם באוניברסיטת חיפה בשיתוף אונ' ת"א (ביוזמת הגנת הסביבה).  אופירה איילון מטעם מוסד נאמן, מעורבת בניהול הפרויקט לצד גדי קפלוטו מהפקולטה לארכיטקטורה בטכניון אשר אחראי על תחום בנייה ירוקה במרכז הידע.

דירוג אנרגטי של בניינים

מחקר ת"י 5282 לדירוג אנרגטי של בניינים שעבר רוויזיה לאחרונה מבוסס כולו על עבודת מחקר שנעשתה בטכניון עבור משרד התשתיות הלאומיות (היום אנרגיה ומים)  ת"י 5281 לבנייה ירוקה מבוסס בנושא אנרגיה על 5282 וגם הוא כולל תרומה רחבה המבוססת על מחקר בטכניון.

אם הינך עורך/ת מחקר בטכניון ומעוניין/ת שנכתוב על כך,צרו קשר במייל הירוק.

טכנולוגיה חדשה לאגירת אור ויצירת דלק ירוק

הדוקטורנט חן דותן, מהפקולטה למדע והנדסה של חומרים, פיתח שיטה חדשנית לביצוע פוטו-אלקטרוליזה של מים – תהליך המאפשר אגירה יעילה של אנרגיית השמש והפקת דלק. "לנוכח העליה במודעות לחשיבותה של אנרגיה ירוקה נעשים נסיונות נרחבים למצוא דרכים חדשות לאגירת אנרגיה ולאספקתה," מסביר פרופסור אבנר רוטשילד, המנחה את דותן בעבודת הדוקטורט. "אחת הדרכים לאגירת אנרגיית השמש היא פירוק מים למימן ולחמצן באמצעות פוטו-אלקטרוליזה. המימן הנוצר בתהליך זה יכול לשמש כדלק, שאותו ניתן להמיר לחשמל באמצעות תאי דלק בתהליך נקי וידידותי לסביבה."

לכתבה המלאה שפורסמה במגזין הטכניון, חודש מרץ 2013, לחצו כאן