הפנינג התנדבות של אס"ט

מתי לאחרונה עשיתם מעשה טוב?

מאת: קרן-אור גרינברג
על רקע הדיון הנוקב באשר לשאלה האם לרדת מהארץ לטובת חיים טובים יותר בחו"ל, קיומו של הפנינג ההתנדבות הגדול של אס"ט מציע סוג של אלטרנטיבה, להילחם על מדינתנו כדי לבנות בה עתיד טוב יותר ולתרום ליצירת השינוי החברתי בעצמנו.

חמש עשרה עמותות לקחו חלק באירוע שהתקיים בצהרי יום רביעי, 29.10.2014.

פעילי העמותות עמדו בדוכנים שהוקמו בלב הקמפוס, וסיפרו על מגוון הפעילויות ואפשרויות שילובם של הסטודנטים בטכניון בפעילות החשובה. בהפנינג היו נציגויות של האגודה למלחמה בסרטן, מתנ"ס נווה יוסף, בית הצעירים דרור חיפה, בית האבות הספרדי, אחריי!, לקט ישראל, לתת, סלקט, עירוני א', נווה יוסף, עלם, בית הצעירים, בית על גלגלים, פר"ח, מחלקת הרווחה עיריית חיפה, רמב"ם ועוד. בנוסף חולקה בירה חינם לנרשמים להתנדבות באחת העמותות, הוקמו מתקנים מתנפחים והופעל בר משקאות במחירים מיוחדים.

מאות סטודנטים נרתמו למאמץ כחלק מהשאיפה להרחיב את מעגל הנתינה ולהשפיע לטובה על סביבת חיינו ונרשמו להתנדבות. מלבד הסיפוק שטמון בעצם הנתינה לחברה, בטכניון מתנדבים ומרוויחים פעמיים, כחלק מפרויקט ההתנדבות=זכאות של אס"ט, אשר מאפשר להתנדב באחת מהפעילויות המאושרות ולקבל על כך ניקוד אקדמאי (פרטים באתר ).

עולים מעל"ה
במהלך האירוע הושק בלון זיהום אוויר של פרויקט מעל"ה – מהנדסי העתיד למען הסביבה, בו חברים סטודנטים שנה שנייה להנדסת סביבה, שעוסקים בפעילות מחקרית-חברתית במטרה לעלות את המודעות הסביבתית בטכניון. מעל"ה הוקמה השנה על ידי הסטודנט אוריאל קלר,
בשיתוף עם TCEEH, במטרה לבנות פלטפורמה מעופפת שתכיל מספר חיישנים מכשירי מדידה למדידת איכות האוויר בגובה ובסמיכות לבניינים ומפעלי תעשיה.

דרך הקבוצה ניתן לקבל עדכונים על איכות הסביבה בקמפוס ולעזור לקדם נושאים סביבתיים שונים באמצעות לקיחת חלק פעיל במדידות זיהום אוויר ברחבי הקמפוס או התנעת תהליכים סביבתיים בקמפוס. פרויקט שייעשה בבמקביל (ובצמוד לקבלת אישור מהגורמים הרלוונטיים בטכניון) יבוצעו מדידות שונות של איכות האוויר בכיתות הלימוד. הסטודנטים אחראים לכל פרט בפרויקט החל מגיוס הכספים דרך בניית הפלטפורמה ועד לניתוח התוצאות.
כל מי שמעוניין לעזור ולקדם את הקבוצה מוזמן ליצור קשר ב: mala.technion@gmail.com